Universul rhode este acum la Sephora.

Cumpara

Ingrijire ten

Un ten proaspat si sanatos incepe cu o piele sanatoasa. Sephora ofera tratamente faciale potrivite pentru toate tipurile de piele. Sensibil, uleios, combinat sau uscat pielii, alege dintre produsele de ingrijire, demachiante sau seruri care va vor reda stralucirea pielii. Bucura-te intotdeauna de un ten de invidiat, oriunde si oricand!



1.811 Produse
  • Doar la Sephora

    TATCHA

    The Rice Wash

    Crema de curatare delicata
    120ml

    224,00 Lei

    186,67 lei / 100ml

    62
  • Doar la Sephora

    Byoma

    Redness Relief Soothing Toner

    lotiune tonica si calmanta anti-roseata
    100ml

    83,00 Lei

    83,00 lei / 100ml

    400
  • Doar la Sephora

    Byoma

    Brightening Toner

    Lotiune tonica
    150 ml

    83,00 Lei

    55,33 lei / 100ml

    135
  • BEAUTY OF JOSEON

    Radiance Cleansing Balm

    Ulei demachiant tip balsam
    100 ml

    92,00 Lei

    92,00 lei / 100ml

    3
  • Doar la Sephora

    Fenty Skin

    Fenty Treatz

    Ulei De Buze Hidratant Și Fortifiant
    Barbados Cherry (5,6 ml)

    De la

    129,00 Lei

    2.303,57 lei / 100ml

    1715

    Disponibil in 7 variante

  • 51,00 Lei

    85,00 lei / 100ml

    23

    Disponibil in 2 variante

  • Noutate

    GLOWERY

    Emotional Support

    Crema hidratanta si sprijin zilnic pentru bariera
    50 ml

    130,00 Lei

    260,00 lei / 100ml

    12
  • Exclusiv

    AESTURA

    ATOBARRIER365 Hydro-Essence

    Esenta hidratanta pentru bariera cutanata
    200 ml

    160,00 Lei

    80,00 lei / 100ml

    283
  • WESTMAN ATELIER

    Suprême C recharge

    Ser iluminator
    20 ml

    De la

    1.648,00 Lei

    9.750,00 lei / 100ml

    98

    Disponibil in 2 variante

  • Doar la Sephora

    Erborian

    Super BB

    Crema BB anti-imperfectiuni SPF 20
    Clair (15 ml)

    126,00 Lei

    840,00 lei / 100ml

    63

    Disponibil in 5 variante

  • Doar la Sephora

    TATCHA

    The Rice Polish

    Pudra enzimatica spumanta
    60g

    406,00 Lei

    676,67 lei / 100g

    1628
  • Exclusiv

    Sephora Collection

    Monoï (260 ml)

    30,50 Lei

    11,73 lei / 100ml

    48

    Disponibil in 5 variante

  • Hot on social

    Gisou

    Honey Glaze Collagen Therapy

    Masca hidratanta cu miere pentru buze
    15 g

    136,00 Lei

    906,67 lei / 100ml

    343
  • Noutate

    Fenty Skin

    Total Cleans'R

    Demachiant Și Cleanser Delicat Pentru Față, All-In-One
    145 ml

    De la

    149,00 Lei

    102,76 lei / 100ml

    61

    Disponibil in 3 variante

  • Doar la Sephora

    TATCHA

    The Water Cream

    Crema hidratanta lejera pentru rafinarea porilor
    Reincarcare- 50 ml

    De la

    358,00 Lei

    860,00 lei / 100ml

    4940

    Disponibil in 2 variante

  • BEAUTY OF JOSEON

    Glow Deep Serum: Rice + Alpha Arbutin

    Ten stralucitor si uniform
    30 ml

    82,00 Lei

    273,33 lei / 100ml

    121
  • MEDICUBE

    PDRN Pink Collagen Toning Gel Toner Pad

    Dischete de fermitate si stralucire
    x 70

    140,00 Lei

    116,67 lei / 100ml

    1
  • Noutate

    TATCHA

    50 ml + 6 g + 12 ml

    473,00 Lei

    695,59 lei / 100g

    Nicio recenzie

  • Noutate

    Laneige

    Get Into Balance Mode

    Set rutina reechilibranta pentru ten mixt spre gras
    80 ml + 30 ml + 30 ml + 1 bucata

    146,00 Lei

    104,29 lei / 100ml

    96
  • ANUA

    Heartleaf 77% Clear Pad

    Dischete de tonifiere purificatoare
    x 70

    130,00 Lei

    81,25 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • Doar la Sephora

    Byoma

    Melting Balm Cleanser

    Gel de curatare
    60 g

    106,00 Lei

    176,67 lei / 100g

    190
  • De la

    315,00 Lei

    2.100,00 lei / 100ml

    5

    Disponibil in 4 variante

  • MEDICUBE

    PDRN Pink Collagen Gel Mask

    Masca gel hidratanta si regeneranta pentru fata
    x 4

    100,00 Lei

    89,29 lei / 100ml

    5
  • Noutate

    Dermalogica

    Daily Microfoliant

    Exfoliant enzematic pentru fata
    13 g

    De la

    113,00 Lei

    869,23 lei / 100g

    4342

    Disponibil in 4 variante

Ai vazut 24 produse din 1811

Pentru a mentine stralucirea naturala a tenului, pentru a trata imperfectiunile si a te bucura de o piele irezistibila, perfecta in lumina radianta a soarelui, dar si in cea misterioasa si colorata a reflectoarelor, ai nevoie de o rutina perfecta! Vrei un ritual personalizat, atunci tine cont de cerintele pielii tale si aplica un tratament hidratant, purificator, anti-imbatranire sau chiar matifiant. 
 
Ce produse cosmetice nu trebuie sa lipseasca din ritualul de ingrijire pentru ten?

  • Demachiantul - nu trebuie sa lipseasca dintr-o rutina perfecta! Acesta indeparteaza urmele de machiaj, semnele din timpul noptii, praful si alte reziduuri, asa ca foloseste-l atat dimineata, cat si seara.
  • Crema de zi - ofera tenului un aspect sanatos, hidratare si un strat de protectie pentru intreaga zi. Asemeni acesteia, crema de noapte este nelipsita dintr-o rutina completa de seara pentru ingrijirea tenului!
  • Masca faciala - este irezistibila! Foloseste-o cel putin o data sau de doua ori pe saptamana. Descopera cele mai indragite produse de la Sephora Collection, Origins, Dr. Jart+ etc.
  • Crema de soare - indiferent de sezon, include un produs cosmetic cu factor de protectie solara in rutina zilnica!

Nevoile tale si produsele perfecte pentru ingrijirea tenului

Atunci cand creezi rutina perfecta pentru tenul tau irezistibil, asigura-te ca alegi produsele ideale pentru nevoile tale! Te confrunti cu tenul gras sau ai tendinte acneice, atunci adauga in ritualul tau de infrumusetare cosmetice care matifiaza. Din contra, ai tenul uscat, deshidratat si lipsit de elasticitate? Produsele cu ingrediente hidratante si hranitoare iti vin in ajutor! Mai mult, bucura-te de un aspect uniform indiferent de sezon, activitate, eveniment sau provocarea intampinata cu cosmeticele depigmentare!

Vrei ceva modern? Atunci nu ezita sa incerci toate noile colectii oferite de Sephora, de la demachiante, la creme, masti, tratamente, produse perfecte pentru calatorii si chiar accesoriile potrivite pentru acestea.