Descopera o colaborare legendara pentru sezonul sarbatorilor.

Descopera

Ingrijire ten

Un ten proaspat si sanatos incepe cu o piele sanatoasa. Sephora ofera tratamente faciale potrivite pentru toate tipurile de piele. Sensibil, uleios, combinat sau uscat pielii, alege dintre produsele de ingrijire, demachiante sau seruri care va vor reda stralucirea pielii. Bucura-te intotdeauna de un ten de invidiat, oriunde si oricand!



1.818 Produse
  • Doar la Sephora

    Sol de Janeiro

    Beija Flor

    Gel de dus
    385 ml

    De la

    52,00 Lei

    32,47 lei / 100ml

    502

    Disponibil in 2 variante

  • Doar la Sephora

    Byoma

    Liptide PH Lip Oil

    Ulei pentru buze
    5 ml

    69,00 Lei

    1.380,00 lei / 100ml

    114
  • Doar la Sephora

    Drunk Elephant

    30 ml

    De la

    459,00 Lei

    1.530,00 lei / 100ml

    3768

    Disponibil in 2 variante

  • Lancome

    Comforting Makeup Remover Milk

    Lapte demachiant ten uscat
    400 ml

    222,00 Lei

    55,50 lei / 100ml

    119

    Disponibil in 2 variante

  • Doar la Sephora

    Fenty Skin

    Instant Reset

    Cremă De Noapte Pentru Protejarea Pielii
    50 ml

    De la

    196,00 Lei

    432,00 lei / 100ml

    384

    Disponibil in 2 variante

  • Doar la Sephora

    CHARLOTTE TILBURY

    8 ml

    184,00 Lei

    2.300,00 lei / 100ml

    13
  • Doar la Sephora

    Fenty Skin

    Butta Drop

    Cremă De Corp Cu Ulei Aerat
    75 ml

    De la

    120,00 Lei

    160,00 lei / 100ml

    869

    Disponibil in 3 variante

  • Doar la Sephora

    Erborian

    Ginseng Skin Hero Peeling

    Tratament peeling
    50 ml

    209,00 Lei

    418,00 lei / 100ml

    216
  • Estee Lauder

    Daywear

    Multi-Protection Anti-Oxidant 24H-Moisture Creme SPF 15
    Ten normal-mixt (30 ml)

    De la

    215,00 Lei

    716,67 lei / 100ml

    24

    Disponibil in 3 variante

  • Clarins

    Soothing Toning Lotion

    Lotiune tonica ten uscat sau sensibil
    200 ml

    De la

    141,00 Lei

    70,50 lei / 100ml

    2

    Disponibil in 2 variante

  • Clinique

    50 ml

    De la

    128,00 Lei

    256,00 lei / 100ml

    2550

    Disponibil in 2 variante

  • Doar la Sephora

    Innisfree

    Masca argila, cu roci vulcanice si AHA

    masca de reducere a porilor
    100 ml

    125,00 Lei

    125,00 lei / 100ml

    33
  • Doar la Sephora

    Lanolips

    2x15g

    122,00 Lei

    406,67 lei / 100g

    5
  • Clean at Sephora

    77,00 Lei

    51,33 lei / 100ml

    3
  • Exclusiv

    Pixi

    Vitamin C Tonic Brightening Toner

    Lotiune tonica pentru luminozitate
    100 ml

    80,00 Lei

    80,00 lei / 100ml

    2
  • Clinique

    30 ml

    De la

    524,00 Lei

    1.746,67 lei / 100ml

    1740

    Disponibil in 2 variante

  • DIOR

    One Essential Skin Boosting Serum

    Serum detoxifiant si regenerant pentru fata
    30 ml

    De la

    386,50 Lei

    1.288,33 lei / 100ml

    50

    Disponibil in 3 variante

  • Estee Lauder

    Resilience Multi-Effect

    Tri-Peptide Eye Crème
    15 ml

    580,00 Lei

    3.866,67 lei / 100ml

    1
  • Estee Lauder

    Revitalizing Supreme+

    Balsam de ochi antirid
    15 ml

    485,00 Lei

    3.233,33 lei / 100ml

    12
  • Doar la Sephora

    357,00 Lei

    35.700,00 lei / 100g

    214
  • DIOR

    Fahrenheit

    Lotiune dupa ras
    100 ml

    412,00 Lei

    412,00 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • DIOR

    Sauvage

    Lotiune dupa ras
    100 ml

    412,00 Lei

    412,00 lei / 100ml

    14
  • Clarins

    400 ml

    226,00 Lei

    56,50 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • Lancome

    Tonique Confort

    Lotiune hidratanta si calmanta
    200 ml

    De la

    224,00 Lei

    112,00 lei / 100ml

    12

    Disponibil in 2 variante

Ai vazut 24 produse din 1818

Pentru a mentine stralucirea naturala a tenului, pentru a trata imperfectiunile si a te bucura de o piele irezistibila, perfecta in lumina radianta a soarelui, dar si in cea misterioasa si colorata a reflectoarelor, ai nevoie de o rutina perfecta! Vrei un ritual personalizat, atunci tine cont de cerintele pielii tale si aplica un tratament hidratant, purificator, anti-imbatranire sau chiar matifiant. 
 
Ce produse cosmetice nu trebuie sa lipseasca din ritualul de ingrijire pentru ten?

  • Demachiantul - nu trebuie sa lipseasca dintr-o rutina perfecta! Acesta indeparteaza urmele de machiaj, semnele din timpul noptii, praful si alte reziduuri, asa ca foloseste-l atat dimineata, cat si seara.
  • Crema de zi - ofera tenului un aspect sanatos, hidratare si un strat de protectie pentru intreaga zi. Asemeni acesteia, crema de noapte este nelipsita dintr-o rutina completa de seara pentru ingrijirea tenului!
  • Masca faciala - este irezistibila! Foloseste-o cel putin o data sau de doua ori pe saptamana. Descopera cele mai indragite produse de la Sephora Collection, Origins, Dr. Jart+ etc.
  • Crema de soare - indiferent de sezon, include un produs cosmetic cu factor de protectie solara in rutina zilnica!

Nevoile tale si produsele perfecte pentru ingrijirea tenului

Atunci cand creezi rutina perfecta pentru tenul tau irezistibil, asigura-te ca alegi produsele ideale pentru nevoile tale! Te confrunti cu tenul gras sau ai tendinte acneice, atunci adauga in ritualul tau de infrumusetare cosmetice care matifiaza. Din contra, ai tenul uscat, deshidratat si lipsit de elasticitate? Produsele cu ingrediente hidratante si hranitoare iti vin in ajutor! Mai mult, bucura-te de un aspect uniform indiferent de sezon, activitate, eveniment sau provocarea intampinata cu cosmeticele depigmentare!

Vrei ceva modern? Atunci nu ezita sa incerci toate noile colectii oferite de Sephora, de la demachiante, la creme, masti, tratamente, produse perfecte pentru calatorii si chiar accesoriile potrivite pentru acestea.