Universul rhode este acum la Sephora.

Cumpara

Ingrijire ten

Un ten proaspat si sanatos incepe cu o piele sanatoasa. Sephora ofera tratamente faciale potrivite pentru toate tipurile de piele. Sensibil, uleios, combinat sau uscat pielii, alege dintre produsele de ingrijire, demachiante sau seruri care va vor reda stralucirea pielii. Bucura-te intotdeauna de un ten de invidiat, oriunde si oricand!



1.811 Produse
  • Noutate

    REFY

    Face Cleanse

    Produs de curatare zilnic 2 in 1: demachiant si hidratant
    Clear (95 ml)

    156,00 Lei

    164,21 lei / 100ml

    12
  • Revox

    250 ml

    42,00 Lei

    16,80 lei / 100ml

    2
  • Noutate

    Laneige

    Hydration Heroes

    Set rutina de ingrijire hidratanta pentru zi si noapte
    30 ml + 20 ml +70 ml

    203,00 Lei

    169,17 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • Revox

    Japanese Ritual

    Crema pentru fata
    50 ml

    38,00 Lei

    76,00 lei / 100ml

    1
  • Revox

    Retinol Serum Unifying Regenerator

    Serum cu retinol pentru fata
    30 ml

    38,00 Lei

    126,67 lei / 100ml

    2
  • Exclu web

    Bali Body

    1 Hour Express Dark

    Spuma autobronzanta
    225 ml

    168,00 Lei

    74,67 lei / 100ml

    75
  • Clinique

    100 ml

    224,00 Lei

    224,00 lei / 100ml

    840
  • Lancaster

    40ml

    248,00 Lei

    620,00 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • 212,00 Lei

    141,33 lei / 100ml

    12
  • Supergoop

    Glowscreen

    Crema de protectie solara Minéral SPF 30 PA+++
    Sunrise 50 ml

    204,00 Lei

    680,00 lei / 100ml

    2

    Disponibil in 2 variante

  • Exclusiv

    Sephora Collection

    Bomba de baie efervescenta

    Coloreaza si parfumeaza baia
    Cerise + crème fouettée (40 g)

    26,00 Lei

    37,14 lei / 100g

    1

    Disponibil in 4 variante

  • Erborian

    Water Serum

    Ser intens hidratant
    30 ml

    154,00 Lei

    513,33 lei / 100ml

    13
  • PAULA'S CHOICE

    Clear

    Crema hidratanta usoara
    60 ml

    197,00 Lei

    328,33 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • Fenty Skin

    Dew N Plump Hydrating Face Mist

    Spray hidratant pentru fata
    100 ml

    155,00 Lei

    155,00 lei / 100ml

    311
  • MEDICUBE

    PDRN Pink Collagen Exosome Shot 2000

    Ser stralucire si elasticitate fata
    30 ml

    145,00 Lei

    483,33 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • Innisfree

    80 ml

    145,00 Lei

    181,25 lei / 100ml

    512
  • Doar la Sephora

    Glow Recipe

    Avocado Ceramide

    Demachiant hidratant pentru bariera pielii
    150 ml

    142,00 Lei

    94,67 lei / 100ml

    847
  • Exclusiv

    Sephora Collection

    Micro-masti

    Masti din hidrogel ultra-fin
    Fermitate - extract de fructe de padure rosii (3 buc)

    21,00 Lei

    700,00 lei / 100g

    67

    Disponibil in 3 variante

  • Biotherm

    Biotherm Homme

    Gel de curatare
    125 ml

    184,00 Lei

    147,20 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • Pixi

    FortifiEYE Firming Eye Patches

    Patch-uri de ochi pentru fermitate
    30 pairs/ 60 patches + spatule

    146,00 Lei

    165,91 lei / 100g

    10
  • MEDICUBE

    Zero Pore Cream 2.0

    Ingrijire hidratanta zilnica de uniformizare a porilor
    50 ml

    145,00 Lei

    290,00 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • Clinique

    01 Light (40 ml)

    183,00 Lei

    457,50 lei / 100ml

    1

    Disponibil in 3 nuante

  • Doar la Sephora

    Hismile

    PAP +

    Benzi pentru albirea dintilor
    7 bucăța

    128,00 Lei

    4
  • BIODANCE

    Radiant Vita Niacinamide Serum

    Ser iluminator si uniformizant
    30 ml

    133,00 Lei

    443,33 lei / 100ml

    82

Ai vazut 24 produse din 1811

Pentru a mentine stralucirea naturala a tenului, pentru a trata imperfectiunile si a te bucura de o piele irezistibila, perfecta in lumina radianta a soarelui, dar si in cea misterioasa si colorata a reflectoarelor, ai nevoie de o rutina perfecta! Vrei un ritual personalizat, atunci tine cont de cerintele pielii tale si aplica un tratament hidratant, purificator, anti-imbatranire sau chiar matifiant. 
 
Ce produse cosmetice nu trebuie sa lipseasca din ritualul de ingrijire pentru ten?

  • Demachiantul - nu trebuie sa lipseasca dintr-o rutina perfecta! Acesta indeparteaza urmele de machiaj, semnele din timpul noptii, praful si alte reziduuri, asa ca foloseste-l atat dimineata, cat si seara.
  • Crema de zi - ofera tenului un aspect sanatos, hidratare si un strat de protectie pentru intreaga zi. Asemeni acesteia, crema de noapte este nelipsita dintr-o rutina completa de seara pentru ingrijirea tenului!
  • Masca faciala - este irezistibila! Foloseste-o cel putin o data sau de doua ori pe saptamana. Descopera cele mai indragite produse de la Sephora Collection, Origins, Dr. Jart+ etc.
  • Crema de soare - indiferent de sezon, include un produs cosmetic cu factor de protectie solara in rutina zilnica!

Nevoile tale si produsele perfecte pentru ingrijirea tenului

Atunci cand creezi rutina perfecta pentru tenul tau irezistibil, asigura-te ca alegi produsele ideale pentru nevoile tale! Te confrunti cu tenul gras sau ai tendinte acneice, atunci adauga in ritualul tau de infrumusetare cosmetice care matifiaza. Din contra, ai tenul uscat, deshidratat si lipsit de elasticitate? Produsele cu ingrediente hidratante si hranitoare iti vin in ajutor! Mai mult, bucura-te de un aspect uniform indiferent de sezon, activitate, eveniment sau provocarea intampinata cu cosmeticele depigmentare!

Vrei ceva modern? Atunci nu ezita sa incerci toate noile colectii oferite de Sephora, de la demachiante, la creme, masti, tratamente, produse perfecte pentru calatorii si chiar accesoriile potrivite pentru acestea.