Universul rhode este acum la Sephora.

Cumpara

Ingrijire ten

Un ten proaspat si sanatos incepe cu o piele sanatoasa. Sephora ofera tratamente faciale potrivite pentru toate tipurile de piele. Sensibil, uleios, combinat sau uscat pielii, alege dintre produsele de ingrijire, demachiante sau seruri care va vor reda stralucirea pielii. Bucura-te intotdeauna de un ten de invidiat, oriunde si oricand!



1.813 Produse
  • WESTMAN ATELIER

    Skin Activator Serum

    Ser de activare pentru ten
    20 ml

    De la

    749,00 Lei

    4.470,00 lei / 100ml

    385

    Disponibil in 2 variante

  • Noutate

    Drunk Elephant

    Bronze By Design

    Set Rutina de Hidratare și Strălucire
    30ml + 15ml + 8ml

    255,00 Lei

    481,13 lei / 100g

    Nicio recenzie

  • Clarins

    Sun Stick

    Stick-ul Solar Invizibil cu SPF50
    17 g

    172,00 Lei

    1.011,76 lei / 100g

    3
  • Clarins

    Nutri-Lumiere Day Cream

    Crema hidratanta anti imbatranire
    50 ml

    640,00 Lei

    1.280,00 lei / 100ml

    5
  • Last chance

    KENZOKI

    Kenzoki Youth Flow

    Masca de noapte
    75 ml

    195,50 Lei

    260,67 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • Noutate

    Dermalogica

    Special Cleansing Gel

    Gel de curatare spumant
    50 ml.

    De la

    102,00 Lei

    204,00 lei / 100ml

    60

    Disponibil in 2 variante

  • Exclu web

    NOOANCE

    Elite X600 LED Face Mask

    Masca faciala LED anti-imbatranire
    1 p

    3.495,00 Lei

    198,58 lei / 100g

    1
  • Doar la Sephora

    Drunk Elephant

    60 ml

    101,50 Lei

    169,17 lei / 100ml

    418
  • Estee Lauder

    50 ml

    De la

    519,00 Lei

    1.504,00 lei / 100ml

    379

    Disponibil in 2 variante

  • Biotherm

    Life Plankton Eye

    Crema contur ochi
    15 ml

    181,50 Lei

    1.210,00 lei / 100ml

    2
  • Biotherm

    Waterlover Face Sunscreen SPF 50+

    Crema hidratanta cu protectie solara
    50 ml

    129,50 Lei

    259,00 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • DIOR

    Dior Homme

    Balsam dupa barbierit
    100 ml

    351,00 Lei

    351,00 lei / 100ml

    2
  • Clarins

    75 ml

    273,00 Lei

    364,00 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • Biotherm

    Force Supreme Youth Architect Cream

    Corector impotriva semnelor de imbatranire
    50 ml

    290,50 Lei

    581,00 lei / 100ml

    2
  • Biotherm

    Blue Peptides Uplift Day Cream

    Crema de zi, efect de fermitate
    30 ml

    347,00 Lei

    1.156,67 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • Rituals

    Rituals Homme

    Concentrat hidratant pentru fata
    30 ml

    104,00 Lei

    520,00 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • Exclusiv

    Pixi

    Glow Mist with Propolis and Argan Oil

    Spray hidratant de luminozitate
    80 ml

    115,00 Lei

    143,75 lei / 100ml

    2
  • Noutate

    Clarins

    Extra Firming Neck

    Crema pentru gat si decolteu
    75ml

    472,00 Lei

    629,33 lei / 100ml

    61
  • Clinique

    Clinique Smart Night Clinical MD

    Crema antirid cu retinol
    30 ml

    575,00 Lei

    1.916,67 lei / 100ml

    11
  • Doar la Sephora

    Seasonly

    Ser TensioLift

    Ser pentru fermitatea si intinerirea trasaturilor fetei
    30 ml

    403,00 Lei

    1.343,33 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • CHARLOTTE TILBURY

    50 ml

    343,00 Lei

    686,00 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • Doar la Sephora

    Seasonly

    Masca rehidratanta

    Masca pentru fata
    100 ml

    189,00 Lei

    189,00 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • Rituals

    Homme

    Crema de fata hidratanta pentru fata
    50 ml

    181,00 Lei

    362,00 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • Last chance

    KENZOKI

    Kenzoki Youth Flow

    Lotiune tonica
    200 ml

    121,50 Lei

    60,75 lei / 100ml

    Nicio recenzie

Ai vazut 24 produse din 1813

Pentru a mentine stralucirea naturala a tenului, pentru a trata imperfectiunile si a te bucura de o piele irezistibila, perfecta in lumina radianta a soarelui, dar si in cea misterioasa si colorata a reflectoarelor, ai nevoie de o rutina perfecta! Vrei un ritual personalizat, atunci tine cont de cerintele pielii tale si aplica un tratament hidratant, purificator, anti-imbatranire sau chiar matifiant. 
 
Ce produse cosmetice nu trebuie sa lipseasca din ritualul de ingrijire pentru ten?

  • Demachiantul - nu trebuie sa lipseasca dintr-o rutina perfecta! Acesta indeparteaza urmele de machiaj, semnele din timpul noptii, praful si alte reziduuri, asa ca foloseste-l atat dimineata, cat si seara.
  • Crema de zi - ofera tenului un aspect sanatos, hidratare si un strat de protectie pentru intreaga zi. Asemeni acesteia, crema de noapte este nelipsita dintr-o rutina completa de seara pentru ingrijirea tenului!
  • Masca faciala - este irezistibila! Foloseste-o cel putin o data sau de doua ori pe saptamana. Descopera cele mai indragite produse de la Sephora Collection, Origins, Dr. Jart+ etc.
  • Crema de soare - indiferent de sezon, include un produs cosmetic cu factor de protectie solara in rutina zilnica!

Nevoile tale si produsele perfecte pentru ingrijirea tenului

Atunci cand creezi rutina perfecta pentru tenul tau irezistibil, asigura-te ca alegi produsele ideale pentru nevoile tale! Te confrunti cu tenul gras sau ai tendinte acneice, atunci adauga in ritualul tau de infrumusetare cosmetice care matifiaza. Din contra, ai tenul uscat, deshidratat si lipsit de elasticitate? Produsele cu ingrediente hidratante si hranitoare iti vin in ajutor! Mai mult, bucura-te de un aspect uniform indiferent de sezon, activitate, eveniment sau provocarea intampinata cu cosmeticele depigmentare!

Vrei ceva modern? Atunci nu ezita sa incerci toate noile colectii oferite de Sephora, de la demachiante, la creme, masti, tratamente, produse perfecte pentru calatorii si chiar accesoriile potrivite pentru acestea.