Universul rhode este acum la Sephora.

Cumpara

Ingrijire ten

Un ten proaspat si sanatos incepe cu o piele sanatoasa. Sephora ofera tratamente faciale potrivite pentru toate tipurile de piele. Sensibil, uleios, combinat sau uscat pielii, alege dintre produsele de ingrijire, demachiante sau seruri care va vor reda stralucirea pielii. Bucura-te intotdeauna de un ten de invidiat, oriunde si oricand!



1.808 Produse
  • Clinique

    Rinse-Off Eye Makeup Solvent

    Demachiant pentru ochi
    125 ml

    163,00 Lei

    163,00 lei / 100ml

    545
  • Doar la Sephora

    Supergoop

    Unseen

    Protectie solara SPF30 PA+++
    20 ml

    De la

    122,00 Lei

    610,00 lei / 100ml

    29

    Disponibil in 2 variante

  • DIOR

    Capture Totale Retishot

    Concentrat de noapte cu retinol
    20 ml

    632,00 Lei

    3.160,00 lei / 100ml

    1687
  • Doar la Sephora

    CHARLOTTE TILBURY

    Magic Hydrator Mist

    Spray hidratant pentru fata
    75 ml

    229,00 Lei

    305,33 lei / 100ml

    180
  • Guerlain

    Abeille Royale

    Bee Lab Shotᵀᴹ
    7 days

    315,00 Lei

    1.125,00 lei / 100g

    184
  • Exclu web

    Pixi

    Clarity Blemish Stickers

    Patch-uri pentru cosuri
    24 bucăța

    92,00 Lei

    920,00 lei / 100g

    11
  • Doar la Sephora

    Glow Recipe

    Strawberry Smooth

    Ser de clarificare cu acid salicilic, AHA si BHA
    30 ml

    230,00 Lei

    766,67 lei / 100ml

    2047
  • Doar la Sephora

    Glow Recipe

    Avocado Ceramide

    Ser reparator
    30 ml

    230,00 Lei

    766,67 lei / 100ml

    2305
  • Doar la Sephora

    Lanolips

    101 Ointment Multibalm

    Balsam multifunctional
    10 g

    83,00 Lei

    830,00 lei / 100g

    81
  • Clinique

    Repairwear Laser Focus

    Crema antirid pentru conturul ochilor
    15 ml

    372,00 Lei

    2.480,00 lei / 100ml

    158
  • 625,00 Lei

    1.041,67 lei / 100g

    6
  • Augustinus Bader

    The Face Cream Mask

    Masca pentru ten
    50 ml

    De la

    1.005,00 Lei

    2.150,00 lei / 100ml

    266

    Disponibil in 2 variante

  • Augustinus Bader

    The Eye Cream Nomad

    Crema pentru conturul ochilor
    15 ml

    1.005,00 Lei

    6.700,00 lei / 100ml

    87
  • Lancome

    Absolue

    Serum antirid pentru fata reincarcabil
    30 ml

    De la

    1.627,00 Lei

    6.440,00 lei / 100ml

    Nicio recenzie

    Disponibil in 2 variante

  • Augustinus Bader

    The Eye Cream

    Crema pentru conturul ochilor
    15 ml

    1.100,00 Lei

    7.333,33 lei / 100ml

    2
  • Clinique

    3 ml

    295,00 Lei

    9.833,33 lei / 100ml

    17
  • Doar la Sephora

    Lanolips

    101 Ointment

    Balsam cu multiple utilizari
    10 g

    83,00 Lei

    830,00 lei / 100g

    3
  • Shiseido

    Total Revitalizer

    Fluid pentru ten
    70 ml

    511,00 Lei

    730,00 lei / 100ml

    384
  • Doar la Sephora

    Pat McGrath Labs

    Glow Cream (50 ml)

    519,00 Lei

    1.038,00 lei / 100ml

    Nicio recenzie

  • Augustinus Bader

    6 bucăți (180 g)

    825,00 Lei

    458,33 lei / 100g

    Nicio recenzie

  • Doar la Sephora

    Supergoop

    Play Everyday SPF 50

    Lotiune de protectie solara
    71ml

    De la

    143,00 Lei

    201,41 lei / 100ml

    8

    Disponibil in 2 variante

  • DIOR

    Capture Totale

    Dreamskin Care & Perfect
    30 ml

    De la

    633,00 Lei

    2.110,00 lei / 100ml

    22

    Disponibil in 3 variante

  • Exclu web

    Augustinus Bader

    2 ml + 2x15 ml + 30 ml

    1.316,00 Lei

    2.056,25 lei / 100ml

    3
  • Moroccanoil

    Lip Balm

    Hidratare instantanee
    Thé à la menthe (15 ml)

    120,00 Lei

    800,00 lei / 100ml

    218

    Disponibil in 3 nuante

Ai vazut 24 produse din 1808

Pentru a mentine stralucirea naturala a tenului, pentru a trata imperfectiunile si a te bucura de o piele irezistibila, perfecta in lumina radianta a soarelui, dar si in cea misterioasa si colorata a reflectoarelor, ai nevoie de o rutina perfecta! Vrei un ritual personalizat, atunci tine cont de cerintele pielii tale si aplica un tratament hidratant, purificator, anti-imbatranire sau chiar matifiant. 
 
Ce produse cosmetice nu trebuie sa lipseasca din ritualul de ingrijire pentru ten?

  • Demachiantul - nu trebuie sa lipseasca dintr-o rutina perfecta! Acesta indeparteaza urmele de machiaj, semnele din timpul noptii, praful si alte reziduuri, asa ca foloseste-l atat dimineata, cat si seara.
  • Crema de zi - ofera tenului un aspect sanatos, hidratare si un strat de protectie pentru intreaga zi. Asemeni acesteia, crema de noapte este nelipsita dintr-o rutina completa de seara pentru ingrijirea tenului!
  • Masca faciala - este irezistibila! Foloseste-o cel putin o data sau de doua ori pe saptamana. Descopera cele mai indragite produse de la Sephora Collection, Origins, Dr. Jart+ etc.
  • Crema de soare - indiferent de sezon, include un produs cosmetic cu factor de protectie solara in rutina zilnica!

Nevoile tale si produsele perfecte pentru ingrijirea tenului

Atunci cand creezi rutina perfecta pentru tenul tau irezistibil, asigura-te ca alegi produsele ideale pentru nevoile tale! Te confrunti cu tenul gras sau ai tendinte acneice, atunci adauga in ritualul tau de infrumusetare cosmetice care matifiaza. Din contra, ai tenul uscat, deshidratat si lipsit de elasticitate? Produsele cu ingrediente hidratante si hranitoare iti vin in ajutor! Mai mult, bucura-te de un aspect uniform indiferent de sezon, activitate, eveniment sau provocarea intampinata cu cosmeticele depigmentare!

Vrei ceva modern? Atunci nu ezita sa incerci toate noile colectii oferite de Sephora, de la demachiante, la creme, masti, tratamente, produse perfecte pentru calatorii si chiar accesoriile potrivite pentru acestea.