Descopera o colaborare legendara pentru sezonul sarbatorilor.

Descopera

Fond De Ten

Fondul de ten este un produs cosmetic esential pentru trusa ta de machiaj. Sephora.ro iti ofera o gama variata de fonduri de ten, de la branduri renumite, precum: Dior, Sephora Collection, Estee Lauder, Fenty Beauty by Rihanna, Shiseido sau Urban Decay.



100 Produse
  • Exclusiv

    Sephora Collection

    BEST SKIN EVER

    Fond de ten cu finisaj natural, cu rezistenta timp de 16 ore
    19 N (25 ml)

    99,00 Lei

    396,00 lei / 100ml

    18

    Disponibil in 40 nuante

  • Doar la Sephora

    Benefit

    The Porefessional

    Fond de ten cu niacinamide & efect de estomare a porilor
    1C Ultimate (30 ml)

    268,00 Lei

    893,33 lei / 100ml

    2756

    Disponibil in 40 nuante

  • Doar la Sephora

    HAUS LABS BY LADY GAGA

    Triclone Skin Tech Foundation

    Fond de ten cu acoperire medie
    250 Light Medium Neutral (30 ml)

    270,00 Lei

    900,00 lei / 100ml

    748

    Disponibil in 51 nuante

  • Noutate

    300,00 Lei

    750,00 lei / 100ml

    Nicio recenzie

    Disponibil in 24 nuante

  • Yves Saint Laurent

    LN4 (25 ml)

    356,00 Lei

    1.424,00 lei / 100ml

    2106

    Disponibil in 24 nuante

  • Fenty Beauty

    Pro Filt'r Fluid Flex fond de ten mat cu finish natural si rezistent.

    Cumpara
  • Doar la Sephora

    Fenty Beauty

    210 (85 g)

    213,00 Lei

    665,63 lei / 100ml

    74

    Disponibil in 50 nuante

  • Doar la Sephora

    Huda Beauty

    200 NEUTRAL - Shortbread (30 ml)

    208,00 Lei

    2.080,00 lei / 100ml

    119

    Disponibil in 38 nuante

  • DIOR

    Dior Forever Skin Perfect

    fond de ten stick multifuncțional
    1 N Neutral (10 g)

    325,00 Lei

    3.250,00 lei / 100g

    67

    Disponibil in 25 nuante

  • Lancome

    315C Cool (30 ml) - 03 Beige Diaphane

    315,00 Lei

    1.050,00 lei / 100ml

    32

    Disponibil in 29 nuante

  • Doar la Sephora

    Fenty Beauty

    1 (32 ml)

    196,00 Lei

    612,50 lei / 100ml

    740

    Disponibil in 25 nuante

  • Doar la Sephora

    Too Faced

    VANILLA (30 g)

    255,00 Lei

    850,00 lei / 100ml

    19

    Disponibil in 30 nuante

  • Last chance

    Lancome

    430C (30 ml)

    182,50 Lei

    608,33 lei / 100ml

    8

    Disponibil in 22 nuante

  • Doar la Sephora

    Tarte

    Face Tape™

    Fond de ten lichid cu acoperire totală
    8B porcelain beige (30 ml)

    220,00 Lei

    733,33 lei / 100ml

    2388

    Disponibil in 30 nuante

  • Estee Lauder

    5N2 Amber Honey (30 ml)

    De la

    222,50 Lei

    741,67 lei / 100ml

    15

    Disponibil in 29 nuante

  • Doar la Sephora

    Make Up For Ever

    1R02 (30ml)

    242,00 Lei

    806,67 lei / 100ml

    687

    Disponibil in 16 nuante

  • Doar la Sephora

    Ilia

    True Skin Serum

    Fond de ten
    Mindoro SF.25 (30 ml)

    310,00 Lei

    1.033,33 lei / 100ml

    4300

    Disponibil in 30 nuante

  • Clinique

    WN 46 Golden Neutral - 30ml

    De la

    211,50 Lei

    705,00 lei / 100ml

    1273

    Disponibil in 15 nuante

  • Doar la Sephora

    CHARLOTTE TILBURY

    Unreal Skin Sheer Glow Tint

    Fond de ten hidratant stick
    1 Fair (8 g)

    260,00 Lei

    2.888,89 lei / 100g

    51

    Disponibil in 20 nuante

  • Exclusiv

    Sephora Collection

    Care Mineral

    Fond de ten + ingrijire
    36 ambre mat (10 g)

    103,00 Lei

    1.030,00 lei / 100g

    14

    Disponibil in 12 nuante

  • DIOR BACKSTAGE

    Dior Backstage Face & Body Foundation

    Fond de ten pentru ten si corp
    6,5N

    De la

    178,50 Lei

    357,00 lei / 100ml

    254

    Disponibil in 43 nuante

  • Doar la Sephora

    Makeup by Mario

    SurrealSkin™ Foundation

    Fond de ten lichid
    1 C (30 ml)

    277,00 Lei

    923,33 lei / 100ml

    319

    Disponibil in 30 nuante

  • Exclusiv

    Sephora Collection

    23 Y (25 ml)

    De la

    46,50 Lei

    186,00 lei / 100ml

    312

    Disponibil in 28 nuante

  • Exclusiv

    Guerlain

    Terracotta Le Teint

    Stralucire Naturala Timp De 24h - Fond de ten
    2.5N NEUTRAL / NEUTRE (35 ml)

    321,00 Lei

    917,14 lei / 100ml

    46

    Disponibil in 19 nuante

  • Clarins

    102,5 Porcelain (30 ml)

    De la

    225,00 Lei

    750,00 lei / 100ml

    5

    Disponibil in 13 nuante

Ai vazut 24 produse din 100

Fondul de ten este unul dintre cele mai importante produse cosmetice care trebuie sa isi faca loc in trusa ta de farduri pentru fata. Acesta este intocmai secretul unui machiaj perfect realizat.

Cum alegi fondul de ten in functie de caracteristicile pielii?

Tenul gras
Tenul gras este caracterizat de un exces de sebum care se acumuleaza in porii tenului tau. Exista numerosi factori care provoaca aparitia imperfectiunilor si a punctelor negre, atat interni cat si extern. Printre ele se numara metabolismul, stresul, poluarea sau alimentatia precara.

Tenul uscat
Fondul de ten pentru pielea uscata trebuie sa fie hidratat si elastic pentru un efect unifor in urma aplicarii pe ten. Alege un produs cosmetic cu acoperire medie si cu o consistenta lejera de care sa te bucuri indiferent de activitate sau eveniment.

Tenul mixt
Tenul mixt este un tip de piele care imbina atat textura grasa, cu exces de sebum, cat si cea uscata. Opteaza pentru un fond de ten cu acoperire medie si textura lejera care nu usuca si nici nu ingrasa pielea.

Alaturi de textura si tipul tau de ten, pentru un machiaj minunat si potrivit pentru orice ocazie, este important sa alegi produsul in functie de tonul si subtonul pielii. Alege cel mai bun fond si simte-te excelent la toate evenimentele la care participi!
 

De exemplu: nume@exemplu.com