Profita de -15% la prima ta comanda online folosind codul WELCOME15.

Cumpara

Parfum lemnos

Cu note de lemn de cedru, vetiver si chiparos, parfumul lemnos are un caracter luxos si elegant. Apreciat atat de barbati, cat si de femei, pune in valoare cele cele mai mature si indraznete personalitati. Cu selectia Sephora, va puteti bucura de parfumuri lemnoase rafinate si captivante, create de cei mai indragiti parfumieri.



425 Produse
  • Noutate

    OBART

    LE SMOKING

    Apa de parfum cu note fumurii si lemnoase
    30 ml

    230,00 Lei

    766,67 lei / 100ml

    17
  • Maison Margiela

    Replica Up At Dawn

    Apa de Toaleta
    30 ml

    De la

    172,00 Lei

    1.383,33 lei / 100ml

    19

    Disponibil in 3 variante

  • Noutate

    OBART

    BLUE STRIPE

    Apa de parfum cu note lemnoase si sarate
    30 ml

    230,00 Lei

    766,67 lei / 100ml

    28
  • CHARLOTTE TILBURY

    Love Frequency

    Apa de parfum
    10 ml

    120,00 Lei

    1.200,00 lei / 100ml

    46
  • Bvlgari

    60 ml

    De la

    640,00 Lei

    1.066,67 lei / 100ml

    445

    Disponibil in 2 variante

  • Givenchy

    Gentleman Society

    Apa de Parfum Sport
    60 ml

    De la

    531,00 Lei

    885,00 lei / 100ml

    417

    Disponibil in 2 variante

  • Noutate

    OBART

    SANTAL SPIRIT

    Apa de parfum cu note lemnoase
    30 ml

    230,00 Lei

    766,67 lei / 100ml

    43
  • Doar la Sephora

    Kayali

    KAYALI VANILLA 28

    Eau de Parfum
    10 ml

    De la

    172,00 Lei

    1.720,00 lei / 100ml

    865

    Disponibil in 3 variante

  • Noutate

    Lancome

    30 ml

    De la

    500,00 Lei

    1.666,67 lei / 100ml

    826

    Disponibil in 3 variante

  • Doar la Sephora

    Kayali

    10 ml

    De la

    172,00 Lei

    1.720,00 lei / 100ml

    301

    Disponibil in 2 variante

  • Noutate

    De la

    457,00 Lei

    1.322,00 lei / 100ml

    632

    Disponibil in 4 variante

  • Kayali

    10 ml

    De la

    172,00 Lei

    1.720,00 lei / 100ml

    37

    Disponibil in 3 variante

  • Carolina Herrera

    Good Girl Blush

    Apa de Parfum - Note de Bergamota, Ylang Ylang & Vanilie
    30 ml

    De la

    155,00 Lei

    1.613,33 lei / 100ml

    1646

    Disponibil in 4 variante

  • Valentino

    Born in Roma Donna

    Apa de parfum pentru ea, florala, chihlimbarie, lemnoasa
    50 ml

    De la

    160,00 Lei

    1.362,00 lei / 100ml

    442

    Disponibil in 4 variante

  • Versace

    Crystal Noir

    Eau de Parfum
    30 ml

    De la

    420,00 Lei

    1.400,00 lei / 100ml

    40

    Disponibil in 3 variante

  • Noutate

    LE MONDE GOURMAND

    Pumpkin Crème

    Eau de Parfum
    30 ml

    160,00 Lei

    533,33 lei / 100ml

    137
  • Noutate

    FUGAZZI FRAGRANCES

    Angel Dust

    Eau de Parfum
    50ml

    De la

    494,00 Lei

    988,00 lei / 100ml

    286

    Disponibil in 2 variante

  • Noutate

    Prada

    30 ml

    De la

    500,00 Lei

    1.666,67 lei / 100ml

    928

    Disponibil in 4 variante

  • Exclusiv

    PHLUR

    Cashmere Skin

    Spray parfumat pentru par si corp
    88 ml

    De la

    147,00 Lei

    163,33 lei / 100ml

    271

    Disponibil in 2 variante

  • Exclusiv

    PHLUR

    Missing Person

    Apa de parfum, format de voiaj
    9,5 ml

    168,00 Lei

    1.768,42 lei / 100ml

    1431
  • DIOR

    Miss Dior Essence

    Ediție limitată cu note florale delicioase și lemnoase
    35 ml

    De la

    579,00 Lei

    1.654,29 lei / 100ml

    1343

    Disponibil in 3 variante

  • Kayali

    100 ml

    De la

    172,00 Lei

    675,00 lei / 100ml

    6

    Disponibil in 3 variante

  • DIOR

    Dior Homme Intense

    Eau de Parfum for Men
    50 ml

    De la

    559,00 Lei

    1.118,00 lei / 100ml

    28

    Disponibil in 3 variante

  • Zadig & Voltaire

    This is Her!

    Eau de Parfum
    30 ml

    De la

    376,00 Lei

    1.253,33 lei / 100ml

    17

    Disponibil in 3 variante

Ai vazut 24 produse din 425

Un adevarat deliciu pentru simturi, parfumul lemnos este atractiv atat pentru femei cat si pentru barbati. Parfumurile lemnoase Dior scot in evidenta cele mai frumoase trasaturi ale tale, atitudinea aparte si caracterul puternic. Nu vei da gres cu Sauvage - Dior, iar pentru o persoana cu trasaturi elegante, rafinate, feminine, jucause si provocatoare cucereste pe toata lumea cu Miss Dior! Iti doresti o mireasma perfecta pentru evenimentele speciale, un parfum unisex cu note lemnoase, fresh si aventuroase? Atunci colectiile Tom Ford te asteapta!

Parfumul lemnos: perfect oriunde si oricand!

Parfumul lemnos este fermecator si rafinat, iar notele usoare de vanilie ii accentueaza senzualitatea si naturaletea. Calduroasa si opulenta, aroma lemnoasa ofera structura parfumului si este extrem de populara in parfumurile pentru barbati. Dar secretele imbietoare ale lemnului de santal, cedru si patchouli pot constitui un element de mister si eleganta in parfumurile pentru femei. La fel de sofisticate, notele pudrate si cele orientale se armonizeaza cu notele lemnoase pentru a crea parfumuri atat elegante cat si indraznete. Sephora te va ghida in descoperirea parfumului lemnos perfect pentru tine!

Parfumurile lemnoase si alte familii olfactive irezistibile

De foarte multe ori, un parfum nu contine o singura familie olfactiva deoarece armonia dintre mai multe note creeaza miresme deosebite, cuceritoare, senzuale si elegante! 

  • Parfumurile lemnoase-acvatice. Natura si oceanul imbina note fresh, perfecte pentru persoanele dinamice si gata de aventura. Ofera tonuri proaspete si irezistibile!
  • Parfumurile lemnoase-florale. Asemeni unei paduri ce-ti ofera o priveliste perfecta: copaci inalti, pajiste bogata de plante si flori, tot asa vei fi incantat de parfumurile lemnoase-florale, un buchet de arome de vis pentru femei si barbati deopotriva!
  • Parfumurile lemnoase-fructate. De la clasica aroma de mar fresh si pana la senzualitatea si spiritul exotic al piersicilor, nectarinelor, mango sau ananasului, parfumurile lemnoase-fructate vor aduce prospetime in orice incapere in care te afli!